Instalacje sieci WIFI HotSpot dla gości w Hotelach Pensjonatach i Ośrodkach SPA

 

HotSpot WIFI w Hotelu, Salach konferencyjnych, patio i ogrodach 

 

 

Dostępność sieci Wi-Fi w hotelu nie jest już opcją lub bonusem, lecz niezbędnym składnikiem oferty. Dostępność i jakość połączenia WiFi jest jednym z ważniejszych punktów oceny w portalach takich jak Tripadvisor czy booking.com. Jednak sieć bezprzewodowa to nie tylko „internet dla gości”, zapewnia także:

symbObsługę przenośnych terminali płatniczych – PoS,

symbDostęp personelu do systemów informatycznych hotelu z tabletów i smartfonów, co pozwala na zwiększenie mobilności obsługi,

symbTelefonię VoIP over WIFI na potrzeby wewnętrzne, a także na potrzeby gości,

symbStrumieniowanie transmisji telewizyjnych (IPTV) w sieci HotSpot,

symbWydzielenie stref płatnego i bezpłatnego internetu dla gości.

Sprawna realizacja wszystkich zadań przez sieć bezprzewodową , a także obsługa różnych modeli odpłatności wymaga odpowiedniej infrastruktury technicznej zarządzającej siecią WiFi. Jednocześnie specyfika hoteli i podobnych obiektów narzuca dodatkowe wymagania, np:

symbObsługa obszarów o bardzo dużej koncentracji użytkowników, tj.  sal konferencyjnych, w których konieczna może być jednoczesna obsługa nawet kilkuset użytkowników zlokalizowanych na niewielkim obszarze,

symbInstalacja sprzętu WiFi (punktów dostępowych i okablowania) w „trudnych warunkach” – np. w obiektach zabytkowych, narzucających ograniczenia dotyczące montażu sprzętu lub posiadających starą infrastrukturę kablową niekompatybilną z nowym sprzętem sieciowym,

symbKonieczność zapewnienia dostępu do sieci internet oraz sieci lokalnej na terenie otwartym – co dotyczy w szczególności SPA, dużych obiektów położonych poza centrami miast, itd.

 

Poprzez właściwy dobór sprzętu i oprogramowania możliwa jest realizacja sieci WiFi HotSpot obejmującej zasięgiem cały obiekt i gwarantującej wysoką szybkość transmisji, a także stabilność połączenia.

Nasza oferta obejmuje komplet: sprzętu, oprogramowania i usług pozwalających na wdrożenie niezawodnej sieci WiFi HotSpot w  hotelach, SPA, ośrodkach konferencyjnych:

Punkt dostępowe (AP) mikrotik  cap2n dedykowane do instalacji w pokojach gościnnych, salach konferencyjnych i korytarzach.

Punkt dostępowe (AP) mikrotik  wAP dedykowane do instalacji w SPA, basenach oraz innych pomieszczeniach o wysokiej wilgotności.

accespoint wifi montowany w hotelachaccespoint wifi montowany w hotelach ośrodkach SPA

Budowa HotSpot
Budowa HotSpot